0
EN

Politer®

Politer® Poliester, absorbe olmayan, örgülü, kaplanmış steril cerrahi iplik
Politer® Doğsan Emilmeyen Sütürler

TANIM: POLİTER® örgülü, absorbe olmayan, silikon kaplı, polyesterden (polietilen terafitalat) imal edilmiş steril cerrahi iplik malzemesidir. Cerrahi iplik çok ince filamanların örülmesi ve sonra silikon karışımı ile kaplanmasıyla elde edilir.

POLITER kolay görünmesi için yeşil (D & C Green No 6) ile boyanmıştır. Bazı kodlar renksiz, şeffaf olarak bulunur. Pledget (plejit, yama) ameliyat ipliği aksesuarı olarak kullanılan, emilmeyen, boyasız PTFE’den (politetra-fluoroetilen) kesilmiş parçadır.

POLİTER® Avrupa Farmakopesi (EP) ve Amerika Birleşik Devletleri Farmakopesi’nin (USP) Absorbe Olmayan Cerrahi İplikler gerekliliklerine uygundur.

KULLANIM AMACI: POLİTER® genel olarak yumuşak doku yakınlaştırılması ve/veya bağlanmasında, kardiyovasküler, ortopedik, genel cerrahi, nörolojik ve göz cerrahisinde kullanılır. Pledget, yalnızca kardiyovasküler cerrahide ameliyat ipliği ile doku yüzeyi arasında bir yastık oluşturma ve, baskı oluşan yüzeyi genişletmek için kullanılır.

Sütürler ve pledgetlar tek kullanımlıktır.

SUNUM ŞEKLİ

SUNUM ŞEKLİ: POLİTER® sütürler, yeşil renkli veya boyanmamış olarak, 6/0 ile 5 (EP 0.7 - 7) boyutlarında, çeşitli iğnelerle piyasaya arz edilir.Bazı iğneli POLİTER® sütürler, çeşitli ebat ve ölçülere sahip PTFE pledgetler ile birlikte arz edilir. İğnesiz polyester sütürler çeşitli ebatlarda mevcuttur.

 

 

 

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER: Diğer cerrahi iplik malzemeleri gibi bu ürünün kullanımı sırasında ipliğe hasar verilmemesine dikkat edilmesi gereklidir. Forseps veya iğne

tutucular gibi aletlerin kullanımında kıvrılma ve ezilme gibi hasarlardan özellikle kaçınılması gerekmektedir. Her cerrahi iplik malzemesinde olduğu gibi, cerrahi koşullar ve cerrah tecrübesine bağlı olarak, yeterli düğüm emniyeti, kabul edilen cerrahi tekniklere uygun düz ve kare düğümleri ve ilave ek düğümleri gerektirebilir. Lazer veya elektrokoter kullanımında, kullanıcılar sütura zarar vermemek için elektrokoter ve/veya lazerin sütura gelmesini önlemelidir. İğne uçlarının ve bağlantı noktalarının hasar görmemesi için, iğneyi bağlantı noktasından 1/3 ile 1/2 mesafeye kadar tutmak gerekir. İğneye tekrar şekil verme mukavemetin azalmasına ve bükülme ve kırılmaya karşı daha az direnç göstermesine sebep olur. Kullanıcıların cerrahi iğnelerin kullanırken yanlışlıkla iğne batmalarını engellemek için tedbirli olmaları gerekmektedir.Kullanılmış iğnelerin batmayı önleyecek şekilde özel tıbbi atıklar olarak imha edilmesi gerekmektedir.

Kullanım ömrü bitmiş ürünleri kullanmayınız.

Steril bariyeri koruyan poşetler, kullanım anına kadar koruyucu kutusunda saklanmalıdır. Uygun ameliyat ortamı ve çevresel koşullarda poşetler kutularından kullanımdan hemen önce ayrılır ve kullanılır.

Emilmeyen Sütürler
Emilmeyen Sütürler
Propilen®
Propilen®
Trofilen®
Trofilen®
ÜYE GİRİŞİ
Siteye Üye Ol