Türkçe İngilizce

Kvc

Tektel®

TANIM: TEKTEL, steril ISO 5832 Bölüm-1 "Cerrahi İmplantlar için metalik malzemeler" standardına uygun 316L sınıfı paslanmaz çelik telden oluşan, emilebilir olmayan steril cerrahi paslanmaz çelik tel sütürdur.

Cerrahi paslanmaz çelik teller Avrupa Farmakopesinde (E.P.) ve Amerikan Farmakopesinde (U.S.P.) emilebilir olmayan cerrahi iplikler için kabul edilmiş olan tüm gereklilikleri sağlar. Cerrahi paslanmaz çelik teller ayrıca Brown & Sharpe Gauge (B&S) veya American Wire Gauge (AWG) sınıflandırmaları ile de adlandırılabilir.


KULLANIM AMACI: Cerrahi paslanmaz çelik tel, yara kapanmalarında emilmeyen sütür olarak, örneğin karın yaralarının kapanmasında, herni (fıtık), sternum (göğüs kemiği) kapanması ve kırık kemiklerin birleşmesini ve tendonların düzeltilmesi gibi ortopedik prosedürlerde ve serkilaj cerrahide kullanılır.

Sadece tek kullanımlıktır.

Politer®K-Pak

Polyester filamentinin örülmesinden elde edilen sütur kapilaritenin azalması için kaplanmıştır. Kardiyovasküler ve implant cerrahisi için idealdir.
Dopace®

TANIM: DOPACE Geçici Pace Teli renkli polietilen kaplı (izolasyonlu), çift iğneli, çapalı veya çapasız, bükülü 316L paslanmaz çelik teldir.


DOPACE aşağıdakilerden oluşur:


Renkli polietilenle kaplı yalıtılmış multifilaman iletken içerir

Yalıtılmamış, multifilaman tel, elektrot (vücut içinde)

TPW çapalı olarak da sunulabilir

Vücut içinde kıvrımlı iğne

Vücut dışında düz kırılabilir iğne

DOPACE Avrupa Farmakopesi (EP) ve Amerikan Farmakopesinde (USP) emilemeyen cerrahi iplikler için kabul edilmiş olan tüm gereklilikleri sağlar. USP çap ölçüsü çelik tel içindir. DOPACE ayrıca B&S ölçü sınıflandırması ile de tanımlanabilir.


KULLANIM AMACI: DOPACE geçici kalp pace teli, açık kalp operasyonu sırasında ve sonrasında geçici olarak kalp hızının elektrikli kontrolü (pacing) ve kalp içi EKG izlenmesi için kendi boyunca ve harici pacemaker ünitesi ile hasta kalbi arasında elektrik enerjisinin iletiminde kullanılır.

Sadece tek kullanımlıktır.

Propilen

Yoğun polypropylene polimerinin ekstrüde edilmesinden elde edilen yuvarlak kesitli monofilament sütur, kardiyovasküler cerrahi için idealdir.

İplik hafızasını minimize etmek amacıyla bazı kodlarımızda uzun poşet seçeneğimiz mevcuttur.Daxton-K®

TANIM: daxton®-K steril, sentetik, emilmeyen, monofilaman (C2F4)n kimyasal formülüne sahip politetrafloroetilen (PTFE)'den oluşmuş bir cerrahi ipliktir. ePTFE iplik hava içeren gözenekli mikro yapıya sahip olacak şekilde genişletilmiştir. Bu gözenekli yapı sayesinde, iplik çapına yakın çapta iğnelere sıkıştırılarak bağlanabilmektedir.

daxton®-K cerrahi iplik doğal beyaz renginde ve boyasızdır. daxton®-K gözenekli, genişletilmiş PTFE cerrahi iplik, gözenekli olduğu için Avrupa Farmakopesi (EP) ve Amerika Birleşik Devletleri Farmakopesi(USP)'nin emilebilir olmayan cerrahi sütur gerekliliklerinin çap limitlerinden fazladır.


KULLANIM AMACI: daxton®-K her tür yumuşak doku yakınlaştırması ve/veya bağlanmasında, kardiyovasküler cerrahide ve dura mater onarımında kullanılır.

Sadece tek kullanımlıktır.